DUST
کسب درآمد دلاری در ایران

غبار عنوانی ماجراجویی و ایرانی است که با داستانی ساده و گیم پلی روان شما را سرگرم خود می‌کند. در ادامه به بررسی این بازی خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

داستان بازی روایتگر انسانی است که از دریا به ساحلی اصطلاحا امن آمده و به دنبال هدف خود سرگردان پیش می‌رود. می‌توان گفت که پیدا کردن هدف شخصیت اصلی تنها پیش برنده داستان بازی است. “گارا” سازنده بازی می‌گوید:

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی

مفهوم رسیدن به خشکی از دریا, نماد حیات انسان است که از دریا به خشکی آمده و به سمت آینده می‌رود. در مسیر، مشکلاتی که خود انسان باعث وجود آن‌ها شده است سد راه می شوند. ابتدا موانع خطرناک طبیعی و مصنوعی که با چوب, سنگ و… ساخته شده و در ادامه ابزار پیشرفته ای که با رشد تکنولوژی بوجود آمده اند. کاراکتر جوان در این میان نظاره‌گر رشد جامعه انسانی است و پیام بازی تقبیح استفاده ابزاری از رشد علم است. در این میان ماه نماد روشنی و معنویت و آینده نگری در بازی است.

صفحه اصلی بازی دارای طراحی ساده و جالبی می‌باشد، منوی بازی تشکیل شده است از گزینه های شروع، تنظیمات، سازندگان و خروج از بازی؛ گزینه ای با عنوان درخواست راهنمایی نیز در صفحه اصلی دیده می‌شود, البته انتظار دریافت راهنمایی در داخل خود بازی را نداشته باشید، بلکه برای رسیدن به پاسخ سوالات شما می‌بایست در صفحه دانلود بازی، سوالات خود را مطرح نمایید. در صفحه تنظیمات می‌توانید دقت نمایش و کیفیت عناصر بازی را نیز مشخص نمایید، همچنین مقدار بلندی صدا و زبان بازی نیز از این طریق قابل تنظیم است.

معرفی بازی موبایل نجات سیب زمینی
بیشتر ببینید

بازی دارای طراحی دوبعدی با محیط های سیاه و سفید است. در بازی شما می‌بایست با استفاده از سه گزینه موجود بر روی صفحه نمایش شخصیت اصلی را کنترل نمایید و رو به جلو حرکت کنید. شما می‌توانید هم به جلو و هم به عقب حرکت کنید و برای عبور از موانع نیز می‌توانید از گزینه پرش استفاده کنید. طراحی پس زمینه بخش های مختلف بسیار زیبا می‌باشند و حس تنهایی و رنج را خیلی‌خوب به مخاطب انتقال می‌دهند، با این‌حال اگر در پس زمینه کمی تحرک نیز وجود داشت، جالب توجه‌تر می‌بود. افکت های صوتی استفاده شده در غبار هم به هرچه طبیعی تر شدن محیط‌های بازی کمک کرده‌اند.

غبار از همان ابتدا حس ترس و استرس را به شما انتقال می‌دهد، به طوری که تا انتها از اینکه به موانع برخورد کنید و با صفحه خالی مرگ (!) رو به رو شوید، ترس داشته باشید. موانع بازی شامل چیزهای مختلفی می‌شوند و برای گذشتن از آن‌ها می‌بایست تمرکز داشته باشید. یکی از نکات مثبت بازی میدان دید دوربین است، میدان دید دوربین بازی در محیط متغیر است و به لطف این قابلیت صحنه های زیبایی در بازی پدید آمده‌اند.

غبار عنوانی است که شما را با موانع زیاد و چالش بر‌انگیزی رو به رو می‌کند، گاهی اوقات نیز شما را از اینکه با موانع برخورد کنید، کلافه می‌کند و شما را ترغیب به ادامه مسیر برای رسیدن به پایان می‌نماید. ممکن است با دیدن اولین تصویر از غبار به یاد بازی مطرح Limbo نیز بیفتید، اما اصلا اشتباه نکنید، این بازی هیچ ارتباطی به Limbo ندارد! غبار داستان رسیدن به آینده ای روشن در میان تاریکی است. شاد باشید.

معرفی بازی موبایل Guitar Legend
بیشتر ببینید

امتیاز ویژن ها - 4

دریافت از بازاردریافت از گوگل پلی

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)