Kaiser-revenge
کسب درآمد دلاری در ایران

این روزها بازی‌های سبکِ دویدن (Running) در دستگاه‌های موبایل محبوبیت زیادی برای خودشان دست‌وپا کرده‌اند و همین باعث شده تا بازی‌سازها نسبت به تولید آن‌ها علاقه‌ی زیادی از خودشان نشان دهند. بازی اندرویدی «قیصر: انتقام» اثری رایگان در همین سبک است که توسط استودیو تیله ساخته شده و داستان و حال‌وهوای یک فیلم قدیمی ایرانی را قرض گرفته است.

نام «قیصر» برای بسیاری از ما یادآور اثر معروف مسعود کیمیایی است. بازی «قیصر: انتقام» هم با اقتباس از همین فیلم ساخته شده و ماجرای انتقام‌گیری قیصر از برادران آب‌منگل را (که باعث خودکشی خواهر و کشته شدن برادر او شده بودند) به شکلی متفاوت بازگو می‌کند؛ آن‌هم با اشاراتی به فیلم که حتماً برای طرفداران آن جالب خواهد بود.

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی

بازیکنان در «قیصر: انتقام» باید راه‌شان را از میان انبوهی از موانع و سکوهای مختلف باز کنند و با فشار دادن دو کلید مجازی پریدن و سُرخوردن در زمان درست، شخصیت اصلی را به سلامت به انتهای هر مرحله برسانند. در این بین، دشمنانی هم سر راه قیصر ظاهر می‌شوند که با لمس به‌موقع صفحه می‌توان آن‌ها را از پا درآورد. همچنین بنا به رسم معمول بازی‌های Running، سکه‌هایی در هر مرحله پخش شده‌اند که با جمع کردن آن‌ها می‌شود قابلیت‌های ویژه‌ای را خریداری کرد. البته عرضه‌ی بازی در این سبک باعث شده که حرکاتی مانند پرش دوتایی (دابل جامپ) را از قیصر ببینیم که حتی در دنیای بازی هم چندان با‌ شخصیت او جور در نمی‌آیند!

بخش «مرحله‌ای» بازی دارای پنج فصل مختلف است که هرکدام از آن‌ها شامل هشت مرحله می‌شود. سازندگان در طراحی مراحل نیم‌نگاهی هم به فیلم داشته‌اند و با طراحی کردن مکان‌هایی نظیر ایستگاه راه‌آهن و حمام، به بخش‌هایی از ساخته‌ی کیمیایی اشاره کرده‌اند. البته اشارات «قیصر: انتقام» به همین موارد محدود نمی‌شود و بازیکنان می‌توانند در آن، تعدادی از مونولوگ‌ها/دیالوگ‌های ماندگار فیلم را هم بشنوند که قطعاً برای آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. جالب است بدانید که حتی این دیالوگ ماندگار و نسبتاً طولانی هم به بازی پیوست شده است: «من بودم، حاجی نصرت، رضا پونصد، علی فرصت، آره و اینا خیلی بودیم. کریم آقامون هم بود». دست‌اندرکاران استودیو تیله، تعدادی میان‌پرده را هم برای بازی طراحی کرده‌اند که هر از گاهی به نمایش درمی‌آیند و بخش‌هایی از ماجرا را برای کاربر به تصویر می‌کشند. این میان‌پرده‌ها سبک و سیاقی کم‌وبیش شبیه به گرافیک اصلی بازی دارند و تا اندازه‌ای مشابه کمیک‌ها (داستان‌های مصور) ساخته و پرداخته شده‌اند.

معرفی بازی موبایل Galaxy Legend
بیشتر ببینید

ساخته‌ی استودیو تیله در کنار بخش مرحله‌ای، یک قسمت «رقابتی» هم دارد که در آن، بازیکن‌ها می‌توانند توانایی‌شان را برای دویدن در مسیری بی‌پایان محک بزنند و رکوردهای خودشان و دوستان‌شان را در این بخش با هم مقایسه کنند. در بخش رقابتی علاوه بر قیصر، پنج شخصیت دیگر هم در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند؛ ضمن اینکه امکان تغییر سلاح و لباس شخصیت هم در اینجا گنجانده شده است. سازندگان، چند قابلیت ویژه را هم برای این بخش در نظر گرفته‌اند که مانند موارد قبلی، می‌توان این قابلیت‌ها را با پرداخت مقداری سکه برای یک نوبت فعال کرد و از آن‌ها برای ثبت رکوردی بهتر کمک گرفت. در این بین، پرداخت درون برنامه‌ای هم در «قیصر: انتقام» وجود دارد که امکان آزادسازی آیتم‌ها و دریافت سکه‌های داخل بازی را در ازای پرداخت مبالغی فراهم می‌کند. همچنین با خرید از این بخش، آگهی‌هایی که هر از گاهی در بازی به نمایش درمی‌آیند هم حذف می‌شوند.

بازی «قیصر: انتقام» کاستی‌هایی هم دارد که وجودشان اصطلاحاً توی ذوق می‌زند. این کاستی‌ها بیشتر در گیم‌پلی بازی دیده می‌شوند؛ جایی که کوچکترین نقص و تأخیر در پاسخ‌دهی، آن‌هم در یک بازی پرسرعت، می‌تواند تأثیری منفی بر اعصاب بازیکن بگذارد. «قیصر: انتقام» از کنترل‌های چندان روانی بهره نمی‌برد و از این جهت گاهی نسبت به دستورات کاربر واکنش جالبی نشان نمی‌دهد. در بعضی موارد، حرکات شخصیت اصلی و نقطه‌ی فرود او به‌خوبی قابل پیشبینی نیست که این موضوع می‌تواند حتی در مراحل اولیه‌ی بازی منجر به باخت بازیکن و آغاز دوباره‌ی مرحله شود. گاهی مشکل گیر افتادن در بین موانع هم به این کاستی‌ها اضافه می‌شود که البته می‌توان امیدوار بود که سازندگان در بروزرسانی‌های آینده‌ی بازی، این مشکلات و موارد مشابه را رفع و اصلاح کنند.

معرفی بازی موبایل 1941 Frozen Front
بیشتر ببینید

بازی رایگان «قیصر: انتقام» تا این لحظه بیش از ۵۰ هزار بار از فروشگاه بازار دانلود شده و امتیاز میانگین ۴.۴ را از کاربران دریافت کرده است. اگر علاقه‌مند هستید تا یک بازی موبایلی را که با اقتباس از یک فیلم وطنی ساخته شده (موردی که کمتر در کشور ما پیش می‌آید) تجربه کنید یا آنکه می‌خواهید سری به خاطرات‌تان از فیلم قیصر بزنید، امتحان کردن «قیصر: انتقام» می‌تواند برای‌تان جالب باشد.

امتیاز ویژن ها - 4

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)