SI_N64_SuperMario64_image1600w
کسب درآمد دلاری در ایران

Super Mario 64 در سال 1996 برای کنسول دوست داشتنی Nintendo 64 و به عنوان یکی از عناوین لانچ این کنسول عرضه شد. بازی توسط نینتندو ساخته شده و سبک سکوبازی داشت. در Super Mario 64 بازیبازها باید «ماریو» را در داخل قصر «شاهزاده Peach» هدایت می کردند و او را از دست «بوزر» نجات می دادند. بازی جزو اولین عناوین سکوبازی سه بعدی به شمار می رفت و بسیاری از الگوها و مکانیزم های این سبک را برای اولین بار معرفی نمود.

همان طور که گفتیم Super Mario 64 در قصر شاهزاده خانم اتفاق می افتاد که متشکل از سه طبقه، یک زیرزمین و یک حیاط به همراه خندق دورش بود. حیاط قصر شاهزاده Peach جایی بود که بازیبازها می توانستند با سیستم کنترل بازی آشنا شوند و مهارت های خود را مورد آزمایش قرار دهند.

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی

بازی با یک نامه از شاهزاده خانم آغاز می شد که در آن ماریو را برای صرف کیکی که خودش پخته بود به قصر دعوت می کرد. وقتی ماریو به قصر می رسد در کمال تعجب می بیند که بوزر آنجا را تسخیر کرده و شاهزاده و خدمتکارانش را با استفاده از 120 ستاره قدرت، درون قصر زندانی نموده است. بر روی دیوارهای قصر تابلوهایی نصب بود که بسیاری از آنها دروازه ورود به دنیاهای مختلف بازی محسوب می شدند. ماریو می بایست تمام قصر را جستجو کند و با پیدا کردن این تابلوها وارد آنها شود.

هر مرحله در Super Mario 64 یک محیط بزرگ و محصور بود که ماریو می توانست آزادانه در آن به جستجو بپردازد. محیط های بازی پر از دشمنان مختلفی بودند که به ما ریو حمله می کردند، در کنار موجوداتی که به او کمک کرده یا اطلاعات مختلفی را در اختیارش می گذاشتند. بازیبازها در هر مرحله باید ستاره جمع می کردند. بعضی از ستاره ها تنها با انجام کارهای خاصی مثل مبارزه با یک غول آخر، حل کردن یک پازل یا جمع کردن سکه ها ظاهر می شدند. با گرفتن ستاره ها، مکان های بیشتری از قصر در دسترس بازیباز قرار می گرفتند. همچنین با شکست دادن بوزر در مراحل مختلف، کلید به دست می آوردید که می توانستید از آن برای باز کردن در ها استفاده کنید. بازی کلی مرحله مخفی هم داشت که برای جمع آوری ستاره های اضافی باید تمام آنها را پیدا می کردید.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای کاربران ویژه رسانه ویژن ها ممکن است.

نوستالژی: Robin Hood: The Legend of Sherwood
بیشتر ببینید

برای مشاهده محتوا وارد شوید!VIP-icon

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)