Monkey-Island-se
کسب درآمد دلاری در ایران

«جزیره میمون» (Monkey Island) یکی از درخشان ترین نام ها در دنیای عناوین ماجراجویی است. قدمت این مجموعه به سال 1990 میلادی برمی گردد و تا کنون پنج بازی مختلف از آن انتشار یافته است. بازی های مجموعه جزیره میمون داستان یک جوان فلک زده به نام «گایبراش تریپوود» را روایت می کنند که قصد دارد تا به مشهورترین دزد دریایی در منطقه کارائیب تبدیل شود، «لیچاک» بد جنس را نابود کند و به معشوقه اش «الین مارلی» که یک بانوی فرماندار برسد.

فرانچایز جزیره میمون به خاطر طنز منحصربه فرد و شخصیت های به یادماندنی اش شهرت دارد. یکی از تکنیک های نمایشی که در بازی های این سری به شکل کلیشه استفاده شده، شکستن دیوار چهارم است. دیوار چهارم در تئاتر و سینما به دیوار خیالی بین بازیگران و تماشاچی ها گفته می شود. برای مثال اگر بازیگر خطاب به تماشاچی ها جمله ای بگوید، یا تاکید کند که در حال فیلم بازی کردن است، اصطلاحا گفته می شود که دیوار چهارم را شکسته است.

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی

در ادامه چهار بازی نخست مجموعه را بیشتر معرفی می کنیم.

The Secret of Monkey Island

The Secret of Monkey Island (راز جزیره میمون) اولین بازی مجموعه بود که در سال 1990 توسط LucasArts (که در آن زمان با نام Lucasfilm Games شناخته می شد) ساخته شد. ایده ساخت این بازی ابتدا در سال 1988 به ذهن «ران گیلبرت» رسید و او به همراه «تیم شیفر» و «دیو گراسمن» به طراحی اولین بازی از سری جزیره میمون پرداختند. گیلبرت عنوان می کند که در بازی های ماجراجویی آن دوران، مرگ های ناگهانی زیادی در بازی ها رخ می داد و او به دلیل تنفری که از این قضیه داشت، جزیره میمون را طوری طراحی کرد که مردن در آن تقریبا غیر ممکن باشد (شخصیت اصلی بازی تنها در صورتی می میرد که بیش از 10 دقیقه زیر آب بماند)! این بازی با موتور بهینه شده SCUMM ساخته شد.

5 عادت برای رسیدن به شادی انسان‌های موفق
بیشتر ببینید

داستان بازی ماجراهای گایبراش را روایت می کرد که برای تبدیل شدن به یک دزد دریایی مقتدر، وارد جزیره می شود و پس از آشنایی با الین به او دل می بندد، اما لیچاک را بر سر راه خود می بیند و به همین دلیل برای نابود کردنش تلاش می کند.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای کاربران ویژه رسانه ویژن ها ممکن است.

برای مشاهده محتوا وارد شوید!VIP-icon

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)