BioShock-Infinite
کسب درآمد دلاری در ایران

توضیح دادن داستان BioShock Infinite کار سختی است. قصه این بازی پر از ارجاعات به فرهنگ و نظریه های غربی است و برای سر در آوردن از اتفاقات آن باید با مفاهیمی مثل “دنیاهای موازی” آشنا باشیم.

داستان بازی در شهر خیالی «کلمبیا» اتفاق می افتد. کلمبیا یک شهر معلق روی هواست که توسط فردی به نام «زکریا هیل کامستاک» ساخته شده است. در ابتدا دولت امریکا از وجود چنین شهری استقبال می کند و به کامستاک در ساخت آن کمک می نماید. امریکایی ها معتقد بودند که کلمبیا می تواند نشان برتری امریکا و مظهر اندیشه استثناگرایی (که می گوید امریکایی ها از بقیه ملت ها متمایز هستند) این کشور باشد و با پروازش بر فراز آسمان ها، منزلت و جایگاه ایالات متحده را به تمام ملل دنیا نشان دهد. اما با آشکار شدن این واقعیت که کلمبیا در واقع یک کشتی جنگی بزرگ است و می تواند برای دنیا یک خطر جدی محسوب شود، دولت امریکا تصمیم می گیرد تا فعالیت شهر را متوقف کند. کامستاک که از این ماجرا باخبر می شود، شهر را به پرواز در می آورد و کلمبیا در میان ابرها ناپدید می شود.

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی

با جدا شدن کلمبیا از امریکا، کامستاک خود را به عنوان رهبر مستقل شهر و پیامبر و پیشوای ساکنین آن معرفی می کند. بر خلاف تصور مردم دنیا که کلمبیا را یک مکان آرمانی و رویایی برای زندگی قلمداد می کردند، به تدریج نشانه های فساد در این شهر ظاهر می شود. نژادپرستی و تعصبات افراطی باعث به وجود آمدن جنگ های داخلی می شود و کلمبیا گرفتار هرج و مرج می گردد. در این میان دو گروه اصلی شکل می گیرند که عقایدشان کاملا با یکدیگر در تضاد است: «بنیان‌گذاران» (Founders) و «صدای ملت» (Vox Populi). بنیان‌گذاران که توسط کامستاک رهبری می شوند، در واقع قطب سیاسی کلمبیا هستند و اعتقادات نژادپرستانه و میهن دوستانه دارند. در مقابل صدای ملت که «دیزی فیتزروی» رهبرشان است، در تلاشند تا با مقاومت در برابر بنیان‌گذاران، حقوق برابر تمام نژادها و مذاهب را به آنها بازگردانند.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای کاربران ویژه رسانه ویژن ها ممکن است.

اسپویل!: بررسی داستان بازی God of War
بیشتر ببینید

برای مشاهده محتوا وارد شوید!VIP-icon

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)