5-ways-social-networks-help-more-than-they-damage-relationships
کسب درآمد دلاری در ایران

وقتی ماجرا به روابط می‌رسد، شبکه‌های اجتماعی شهرت بدی دارند. شاید بخاطر اشارات عمومی به رابطه در فیسبوک است که مردم را نگران می‌کند. همچنین به ضرب المثل قدیمی “سرت به کار خودت باشه” هم مربوط است، که وقتی مردم به روابط دیگران در شبکه‌های اجتماعی نگاه می‌کنند، در ذهنشان وجود دارد. به هر دلیلی هست، اینطور که معلومه، همه برای هیچی نگرانند.

کارشناسان می‌گویند که شبکه‌های اجتماعی حدودا 13 درصد بیشتر از اینکه آسیب بزنند، به روابط کمک می‌کنند. به تازگی در مطالعه‌ای، پژوهش Pew کشف کرده است که شبکه‌های اجتماعی بر روی 66 درصد از روابط تاثیر دارند. ولی، مخالف باور محبوب، این تاثیر معمولا مثبت است. برای روابط طولانی، Pew گزارش می‌دهد که تاثیر بسیار بزرگ‌تر و بسیار مثبت‌تر است. برخی از زوجین هم گزارش داده‌اند که شبکه‌های اجتماعی علل ایجاد اختلاف در رابطه‌شان است، ولی از خیلی تنش‌ها می‌توان دوری کرد.

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی

در این جا به چهار راهی که می‌توانید با آن‌ها توسط شبکه‌های اجتماعی رابطه‌تان را تقویت کنید اشاره شده است.

1- رمز هایتان را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

شاید به‌نظر یک تهاجم به حریم خصوصی بیاید، ولی در روابط، پنهان کاری می‌تواند خطرناک باشد. حتی اگر شریک‌تان هیچوقت واقعا به اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی‌تان وارد نمی‌شود، همین حقیقت که شما حاضرید تا رمزتان را با آن‌ها به اشتراک بگذارید، خیال‌شان را راحت می‌کند. به خاطر این است که به اشتراک گذاشتن باعث ترویج اعتماد می‌شود.

در آزمایش Pew شصت و هفت درصد از زوجین ازدواج کرده و یا کسانی که در روابط متعهدانه طولانی بوده‌اند, رمز‌های شبکه‌های اجتماعی‌شان را با یکدیگر به اشتراک گذاشته بودند و ادعا می‌کردند که به خاطر این کار روابط‌شان تحت تاثیر مثبت قرار گرفته است.

اسپویل!: بررسی داستان بازی Dark Souls II
بیشتر ببینید

2- اکانت‌های زوجی بسازید.

گاهی اوقات، بهتر است که خودتان را به عنوان یک واحد به عموم معرفی کنید. این فقط برای رویداد‌‌های عمومی حقیقت ندارد، بلکه همچنین در شبکه‌های اجتماعی نیز صدق می‌کند. داشتن اکانت‌های مشترک در شبکه‌های اجتماعی به این معنی است که شما و شریک‌تان دایره‌ای از یک گروه دوستان را دارید و هر دو به فعالیت‌های مشخصی دعوت می‌شوید. یا به قولی، شما را خیلی به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند.

3- مثل یک شخص جوان عشق بورزید.

پژوهش نشان می‌دهد که روابط جوانان بزرگسال بیشتر از زوجین سن بالا موفق است و همه‌ی این موفقیت را مدیون شبکه‌های اجتماعی هستند. برای نوجوانان به طور مشخص، 59 درصد از اشخاص جوان می‌گویند که شبکه‌های اجتماعی رابطه‌شان را با دادن این احساس که به شریک زندگی‌شان نزدیک‌تر هستند، افزایش می‌دهد. همچنین، اینکه ببینند شریک‌شان به طور عمومی اخبار رابطه‌شان را به اشتراک می‌گذارد، به 47 درصد از نوجوانان احساس با اهمیت‌تر بودن را می‌دهد. این آمار و ارقام در میان جنسیت‌ها متفاوت است، با توجه به نظر کارشناسان، مردان رضایت بیشتری از شبکه‌های اجتماعی برای رابطه‌شان می‌گیرند تا به زنان، به خصوص اگر جوان هستند.

این باور خیلی‌ها است که روابط باید آسان باشند. این حقیقت ندارد. تمام روابط مشکلاتی دارند، ولی حداقل عشق باید بدون دردسر باشد. شبکه‌های اجتماعی یکی از راه‌های نشان دادن عشق‌ به شریک زندگی‌تان با زحمت بسیار کم است.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای کاربران ویژه رسانه ویژن ها ممکن است.

برای مشاهده محتوا وارد شوید!VIP-icon

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)