4-tips-to-stand-for-what-you-believe-in
کسب درآمد دلاری در ایران

شجاعت اخلاقی یعنی انجام دادن کار درست در مقابل ترس‌هایتان.

اینکه وقتی شما تنها کسی هستید که از شجاعت‌تان سود می‌برید و شجاع باشید یک چیز است. ولی اگر شجاع بودن به این معنی بود که ممکن است زجر بکشید، چی؟ اگر با یک همکار درست رفتار نمی‌شود، برای مثال، حاضرید بجای خودش از او دفاع کنید، حتی اگر به معنی به خطر انداختن شغل خودتان باشد؟ اگر بخاطر اینکه پول اهدا کرده‌اید، فرزندتان در مدرسه آموزش حرفه‌ای می‌بیند، آّیا برای پدر و مادر‌هایی که نتوانستند اینکار را بکنند، درخواست عدالت می‌کنید؟ در یک مقیاس بزرگ‌تر (ترسناک‌تر)، آیا از انسان‌هایی که در آزار و اذیت قرار دارند با گرفتن ریسک شکنجه دادن خود، محافظت می‌کنید؟

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی

به مدل شجاعتی که برای بله گفتن به اینجور سوال ها لازم است، شجاعت اخلاقی می‌گویند. شجاعت اخلاقی انجام دادن کار درست در مقابل ترس‌هایتان است، ایرشاد منجی، موسس پروژه شجاعت اخلاقی در دانشگاه نیویورک و یک عضو ارشد در دانشگاه کالیفرنیا جنوبی آنزبرگ مرکز رهبری ارتباطات و سیاست، می‌گوید: “شجاعت اخلاقی یک تقوا و یا یک صفت نیست، یک مهارت است،” وی به این موضوع اهمیت می‌دهد.

تصور کردن انشعابات ذهنی مثبت از انجام دادن کار هایی که به شما حس خوبی می‌دهند، سخت نیست. همین امروز شروع به ساخت مهارت‌های شجاعت اخلاقی‌تان کنید.

1- چیز بهتر چیست؟

منجی می‌گوید، این اولین سوالی است که هنگام گرفتن تصمیمات اخلاقی باید از خود بپرسید، قبل از اینکه حتی به نتیجه‌های ممکن فکر کنید. اگر برای‌تان مشخص باشد “کار درست” چیست، وقت آن رسیده است که شجاعت اخلاقی‌تان را اندازه‌گیری کنید. شاید تصمیم بگیرید که عواقب انجام دادن کار درست ارزشش را ندارند، ولی حداقل یک تصمیم هوشیار گرفتید.

اسپویل!: بررسی داستان بازی God of War
بیشتر ببینید

2- آن را بسازید.

اگر می‌دانید که داد زدن سر رئیس‌تان می‌تواند به خرج شغل‌تان تمام شود، قابل درک است اگر بخواهید شغل دیگری پیدا کنید و یا اول حقوق چند ماه‌تان را پس انداز کنید. منجی می‌گوید، “افراد کمی در جوامع دور و بر دنیا شجاعت اخلاقی نشان می‌دهند، پس باید هر وقت و هرکسی که نشانش می‌دهد، قدر‌دان آن باشیم.” ساخت شجاعت اخلاقی زمان می‌برد.”

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای کاربران ویژه رسانه ویژن ها ممکن است.

برای مشاهده محتوا وارد شوید!VIP-icon

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)