12-things-even-the-best-leaders-may-forget
کسب درآمد دلاری در ایران

رهبر‌ها کارهای زیادی برای انجام دارند، به همین دلیل گاهی اوقات یک سری از چیزها را فراموش می‌کنند، چیز های مهم، چیزهای مربوط به تصویری بزرگ‌تر.

شاید در مواقعی رهبر‌ها فرا انسان به‌نظر بیایند؛ ولی نیستند. آن‌ها هم مانند بقیه افراد فانی هستند، وظایف زیادی دارند، با درگیر شدن‌شان در جزئیات نقش‌شان، ممکن است انجام بعضی کارها را از یاد ببرند، چیزهای مربوط به تصویر بزرگ‌تر. چیزهایی همانند 12 مثال در زیر.

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی

از چیزهایی که رهبر‌های بزرگ دیگر گاهی اوقات فراموش می‌کنند, درس بگیرید، تا بتوانید از فراموشی چیزهای مهم در مسیر رهبری‌تان جلوگیری کنید. اگر در حال حاضر رهبر هستید، از این لیست به عنوان یک چک لیست استفاده کنید تا در مسیرتان باقی بمانید و تکه‌های شطرنج ذهن‌تان را مرتب کنید:

1- فراموش می‌کنند که مشکل‌ها را پیش‌بینی کنند.

زمانی که کارها عالی پیش می‌روند، فراموش کردن اینکه چه مشکل‌هایی ممکن است پیش بیایند یا چه چیزی می‌تواند جلوی موفقیت حال حاضر شرکت را در مسیر‌های آینده‌اش بگیرد، آسان می‌شود. رهبران باید همیشه تعداد بالایی از سناریو‌های بالقوه در سرشان داشته باشند، با چیزهایی که دور و برشان در حال اتفاق افتادن است هماهنگ باشند. این “حواس عنکبوتی” می‌تواند کمک کند تا هر مشکلی را تشخیص دهید و برای حل آن مشکل‌ها آماده شوید.

2- فراموش می‌کنند تا بیشترین استفاده را از فرصت‌های با ارزش ببرند.

معمولا تمرکز بر روی ریسک‌های بالقوه و موانع‌هایی که می‌توانند در بازار مورد خطاب قرار بگیرند، باعث می‌شود که رهبران از فرصت‌ها چشم پوشی کنند و از دست‌شان بدهند. این فرصت‌ها می‌توانند به صورت خارجی یک برد در بازار باشند و یا یک فرصت داخلی در ظاهر اجرای یک بازیگر ستاره باشند. با ناخودآگاه نادیده گرفتن این چیزها، به این معنی نیست که آن‌ها فراموش کرده‌اند مثبت و یا خوش‌بین باشند، خیلی ساده به این معنی است که رهبران فراموش می‌کنند تا چشم‌شان را روی هرچیزی که برای شرکت سود دارد و یا باعث تفاوت آن‌ها در رقابت می‌شود بگذارند.

اسپویل!: بررسی داستان بازی Just Cause 2
بیشتر ببینید

3- فراموش می‌کنند که تشکیلات را تکامل دهند.

یک رهبر شاید متوجه نشود که دارد در موفقیتی که شرکت به آن رسیده است, خود را راضی می‌کند. این را فراموش می‌کنند، برای مرتبط و راضی نگه داشتن یک پایگاه از مشتری ها یا نیاز‌ها و خواسته‌ها، باید تشکیلات را تکامل دهند. اگر رهبران سود‌های یک طرز فکر رو به تکامل را فراموش کنند، انتخاب کردن‌های طبیعی جای آن را می‌گیرند، شرکت‌های دیگر ( و رقبا) که خودشان را با محیط جدید وفق می‌دهند همان‌هایی می‌شوند که زنده باقی می‌مانند. رهبر‌ها باید منابع مورد نیاز را در مطالعه بر روی بازار و شرایط خارجی بگذارند، همان‌طور که باید بر روی وضعیت داخلی شرکت نیز بگذارند، برای اینکه بتوانند یک نیاز به تکامل را تایین کنند و برای رسیدن به آن نقشه‌ای بریزند.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای کاربران ویژه رسانه ویژن ها ممکن است.

برای مشاهده محتوا وارد شوید!VIP-icon

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)