10-things-successful-people-can-never-do-again
کسب درآمد دلاری در ایران

“هیچوقت برنگرد.” این جمله چه معنایی می دهد؟ از دید فردی موفق، روانشناس بالینی و نویسنده کتاب، هیچوقت برنگرد: 10 چیزی که هیچوقت دوباره انجام نمی‌دهید. (Howard Books, June 2014) دکتر Henry Cloud بیداری های معینی را کشف کرده است که مردم در زندگی و کارشان دارا هستند، زمانی که مردم به آن‌ها دست پیدا می‌کنند، دیگر هیچ زمان به شیوه هایی که قبلا کارها را انجام می‌دادند برنمی‌گردند. وقتی که این اتفاق می‌افتد، دیگر هیچ وقت آن فرد سابق نیستند. خلاصه اش این است که حالا آن‌ها فهمیده‌اند.

“سال‌ها پیش، یک تصمیم بد در کارم من را به بحث با مشاورم کشاند،” دکتر کلود می‌گویند. “من درس ارزشمندی را از راه سختش یاد گرفته ام و مشاورم به من اطمینان داد که: چیز خوب این است که وقتی آن درس را می آموزی دیگر هیچوقت به آن برنمی‌گردی. هیچ زمانی دوباره آن کار را انجام نمی‌دهی.”

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی

“داشتم فکر می‌کردم، چه چیز های کلیدی است که انسان های موفق با آن‌ها مواجه می‌شوند و هیچ زمان دوباره کارها را به شیوه گذشته انجام نمی‌دهند، چه چیزی آن‌ها را به موفقیت در کار، روابط و زندگی سوق می‌دهد؟ من شروع به مطالعه در رابطه با این بیداری ها کردم و سال ها در مورد آن‌ها تحقیق کرده‌ام.”

هرچند که زندگی و کار چیز‌های بسیاری برای آموزش به ما دارند، دکتر کلود 10 “درگاه” برای یادگیری چیز‌هایی که بزرگان با آن‌ها مواجه می‌شوند و هیچوقت بهشان برنمی‌گردند را تحت مشاهده قرار داده‌اند.

آدم‌های موفق هیچگاه…

1- به چیزی که جواب نداده است بر نمی‌گردند.

چه شغل و یا رابطه‌ای باشد که به دلیل خوبی به پایان رسیده باشد، ما هیچ‌وقت نباید به همان چیز سابق برگردیم و انتظار نتایج متفاوت را داشته باشیم، بدون اینکه چیزی فرق کرده باشد.

دست از خیال پردازی کردن بردارید و به رویاهایتان "بله" بگویید
بیشتر ببینید

2- کاری را انجام نمی‌دهند که در شأن‌شان نباشد.

در هرکاری که ما انجام می‌دهیم، باید از خودمان بپرسیم، “چرا دارم این کار را انجام می‌دهم؟ مناسب این کار هستم؟ این کار به من می‌خورد؟ آیا پایدار هست؟” اگر جواب به هر کدام از این سوال ها نه است، پس حتما باید دلیل خوبی برای ادامه‌ی آن کار داشته باشید.

3- سعی نمی‌کنند فرد دیگری را تغییر دهند.

وقتی شما متوجه بشید که نمی‌توانید کسی را اجبار به انجام کاری کنید، به آنها آزادی این را می‌دهید که عواقب کارشان را تجربه کنند. با این کار، شما آزادی خود را نیز پیدا می‌کنید.

4- باور ندارند که می‌توانند همه را راضی نگه دارند.

وقتی که بفهمید این واقعا غیر ممکن است که همه را راضی کنید، شروع می‌کنید به هدفمند زندگی کردن و سعی می‌کنید که آدم های درست را راضی کنید.

5- راحتی زودگذر را به سود طولانی مدت ترجیح نمی‌دهند.

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای کاربران ویژه رسانه ویژن ها ممکن است.

برای مشاهده محتوا وارد شوید!VIP-icon

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)