Bioshock-Infinite-art
کسب درآمد دلاری در ایران

طبیعتا وقتی بازی را تهیه می‌کنیم به این فکر می‌کنیم که چگونه می‌توان از آن لذت برد. شکی در این موضوع نیست که بازی کردن برای یک گیمر یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست. در این بین افرادی پیدا می‌شوند که فقط بازی می‌کنند؛ بی توجه به کاراکتر ها، داستان بازی و … ولی برخی نیز معتقدند هسته ی اصلی هر بازی را داستان تشکیل می‌دهد. آن‌ها می‌گویند یک بازی اگر یک داستان درگیر کننده و جذاب داشته باشد ارزش بازی کردن دارد، اما اگر روایت داستان نامناسب، ضعیف و خسته کننده باشد، هر چند بهترین گیم پلی و گرافیک را دارا باشد ارزش تمام کردن ندارد. در این مقاله قصد داریم 10 بازی را نام ببریم که قصه ای بسیار جذاب و درگیر کننده دارند و بازیباز را تا پایان داستان، مشتاق و هیجان زده نگه می‌دارند. با ما همراه باشید.

(خطر اسپویل وجود دارد!)

10- Spec Ops: The Line

Spec-Ops-The-Lineاگر عنوان Spec Ops The Line در بخش گرافیکی نتوانست گیمرها را راضی کند اما در بخش داستانی سنگ تمام گذاشت. اتفاقات بازی در شهر دوبی رخ می‌دهد و شما کنترل شخصی به نام «واکر» را بر عهده دارید. مردی که به دوبی فرستاده شده تا ژنرالی گم شده را پیدا کند. داستان بازی هر چه بیشتر به پایان خود نزدیک می گردد برایتان هم مبهم تر و هم آشکار تر می‌شود! در آخر نیز شما می‌توانید آن طور که می‌خواهید بازی را به پایان برسانید. اگر پس از تمام کردن بازی به داستان آن کمی فکر کنید مطمئنا مفاهیمی را درون داستان در می‌یابید که در داستان‌های سایر بازی‌ها به ندرت دیده شده‌اند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به داستان بازی اهمیت می‌دهید Spec Ops The Line را از دست ندهید.

تبلیغات
پیشگیری و درمان افسردگی
اسپویل!: بررسی داستان بازی Resident Evil 7
بیشتر ببینید

9- Murdered Soul Suspect

Murdered-Soul-Suspectیکی از ضعیف ترین عناوین سال 2014 را می‌توان Murdered Soul Suspect دانست که پس از مدتی نیز استودیو سازنده آن بسته شد. Murdered Soul Suspect گیم پلی ای خسته کننده، اما داستانی جذاب و درگیر کننده داشت. مردی که برای دستگیری یک قاتل، او را دنبال می‌کند اما در آخر توسط همان قاتل کشته می‌شود. اما سوال اینجاست این قاتل سریالی کیست؟ این سوالیست که شما باید آن را با «Ronan O’Connor» پیدا کنید. در هر لحظه از بازی به اطلاعات تازه ای پی می‌برید و تعداد مظنونان شما بیشتر یا کمتر می‌شوند و در نهایت پایانی برای شما رقم می‌زند که شاید تا ساعت ها در شوک آن باقی بمانید!

8- Silent Hill 2

Silent-Hill-2شاید Silent Hill 2 نتوانست یک عنوان بی نقص باشد اما هدف اصلی خود (ایجاد ترس در دل مخاطب) را با موفقیت به انجام رساند. در کنار ترسناک بودن، نباید داستان جذاب این عنوان را فراموش کنیم. داستان بازی درباره ی مردی به نام «جیمز» است که همسر مرحومش از طریق نامه ای او را به شهر سایلنت هیل فرا می‌خواند. اگر بتوانید به خوبی داستان این بازی را درک کنید متوجه می‌شوید فلسفه ها و استعارات زیادی در این بازی وجود دارد؛ مثلا آیا واقعا سایلنت هیل یک شهر است؟! به طور کلی کونامی همواره در داستان پردازی عناوینش موفق بوده؛ از Silent Hill گرفته تا سری MGS و اخیرا هم The Evil Within.

7- Alan Wake

این یک محتوای ویژه است!

دسترسی فقط برای کاربران ویژه رسانه ویژن ها ممکن است.

اسپویل!: بررسی داستان بازی Bayonetta 2
بیشتر ببینید

برای مشاهده محتوا وارد شوید!VIP-icon

ad
کسب درآمد دلاری در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)